Kyslíkové kopí - řezání

Kyslíkové kopí

Obrázek článku

Kyslíkové kopí je technologie určená k řezání materiálů všeho druhu. Používá se v těchto oblastech průmyslu: stavebnictví, recyklace, slévárenství atd.

Kopí (řezací tyče) se vyrábí v délce 1,5-6m. Řezací tyče se vyrábí na zákázku. Cena se odvíjí od délky tyče.

Součástí dodávky je hořák, hadice, regulace plynu, bezpečnostní prvky resp.oblečení a školení.

Jedná se o německý výrobek, vysoce kvalitní a bezpečný. Zařízení vyniká svojí efektivitou, flexibilitou a kvalitou provedení.

 

Princip řezání kyslíkovým kopím:

Kyslíkové kopí je vlastně trubka z nízkouhlíkové oceli naplněná ocelovými dráty a upnutá do sklíčidla. Do trubky se vhání proud kyslíku čistoty min. 2.5 pod tlakem až 20 bar. Řezaný materiál je nutné lokálně ohřát na zápalnou teplotu (přibližně 1 200 °C). Po přiložení konce trubky k zahřátému místu a vpuštění kyslíku dojde k prudké exotermické reakci. Začne se spalovat jak řezaný materiál, tak i konec trubky. Dynamickým účinkem proudu kyslíku jsou vyfukovány vznikající oxidy a tvoří se řezná spára. U této metody dochází k externímu ohřevu řezaného materiálu pouze na začátku procesu. Množství tepla vznikajícího při exotermické reakci musí tedy plně zajistit průběžné ohřívání okolního materiálu na zápalnou teplotu, jinak by se řezný proces zastavil. V takovém případě je nutné materiál dohřát na zápalnou teplotu, což vyžaduje dobrou souhru paličů.

Pro více informaci kontaktujte p.Vildmana tel: 602 116 584