Kukla OPTREL PANORAMAXX 2/4 - 12

Kód: 1010.201
Akce
Značka: OPTREL
22 959,75 Kč –26 %
vyr 593 Optrel Panoramaxx CLT stribrna
22 959,75 Kč –26 % 16 953,31 Kč 14 011 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
  • Samostmívací kazeta 1/1/1/2. DIN 4 - 12
  • Světlý stav DIN 2
  • Průzor 100 x 50 mm
  • 5 senzorů pro ještě lepší reakci kazety a detekci ve všech směrech při 180°
  • Vyměnitelné baterie

Detailní informace

25 let
Telefon Radka

Detailní popis produktu

Samostmívací svařovací kukla s plně automatickým nastavením. Je určena pro všechny metody svařování (kromě laserového), pro pájení, plazmové řezání nebo broušení. S unikátními technologiemi Crystal Lens Technology 2.0 (CLT 2.0) a True Color View poskytuje zcela realistické podání barev. Dále nabízí funkce Autopilot, Twilight apod. Díky unikátní panoramatické kazetě je zorné pole až 6,3-krát větší než u běžné svařovací kukly. Kukla je vybaveny unikátním hlavovým křížem IsoFit. 

OPTREL panoramaxx CLT je plně automatická svařovací kukla od švýcarského výrobce, společnosti OPTREL. Zaujme především revoluční technologií Crystal Lens Technology 2.0, kterou převzala od vlajkové lodi společnosti OPTREL, kukly crystal2.0. Díky této unikátní technologii poskytuje v neaktivním stavu úroveň zatemnění DIN 2 a v aktivním stavu (během svařování) poskytuje neuvěřitelné barevné podání. Kromě technologie CLT 2.0 nabízí kukla panoramatickou kazetu nebo funkci Autopilot, která nastaví úroveň zatemnění DIN dle intenzity oblouku. Samozřejmostí je i přepínač režimu broušení/svařování. Kukla je určena pro všechny metody svařování (kromě laserového), pro pájení, plazmové řezání nebo broušení.

CRYSTAL LENS TECHNOLOGY 2.0

Díky inovativní technologii CRYSTAL LENS TECHNOLOGY 2.0 (CLT 2.0) nabízí kukla OPTREL panoramaxx CLT v neaktivním stavu unikátní úroveň zatemnění DIN 2. Realistické barvy a brilantní vidění se přibližují pohledu přes okenní sklo - nádech do zelena je již minulostí.

Běžné svařovací kukly mají hodnotu zatemnění v neaktivním stavu DIN 3 až DIN 4. Byť se může zdát, že rozdíl v propustnosti světla není v porovnání s úrovní DIN 2 velký, skutečnost je zcela jiná. Zatímco u hodnoty DIN 4 je propustnost světla cca 5%, u hodnoty DIN 2 je propustnost světla cca 31%. A to je rozdíl téměř propastný... Slogan výrobce "Neuvěříte vlastním očím" je tak díky technologii CLT 2.0 splněn na 100 %.

images_orig_optrel_crystal_clt_1

Panoramatická kazeta

Další předností kukly OPTREL panoramaxx CLT je její zorné pole. Díky unikátní panoramatické kazetě s nosním zářezem se oči dostávají blíže ke kazetě a stejně jako obroučky běžných brýlí se tak stává rámeček kazety téměř neviditelným. Dle nastavení náhlavního kříže dosahuje zorné pole 2,3 - 6,3 násobku plochy standardního pole kazety o rozměrech 100 x 50 mm. Panoramatický výhled v kombinaci s úrovní DIN 2 ve světlém stavu a věrnou reprodukcí barev True Color View tak otevírá zcela nový rozměr vidění.

images_orig_optrel_panoramaxx_panoramaxx_7 (1)

 

Nastavení zatemnění AUTOPILOT s možností korekce

Jedinečné řešení OPTREL "AUTOPILOT" (adaptabilní zatmavení) automaticky přizpůsobuje stupeň tmavosti v průběhu svařování. Přidaný senzor jasu okamžitě rozpozná změny v intenzitě svařovacího oblouku a automaticky přizpůsobí úroveň zatemnění v rozsahu DIN 4 - 12. Jste tak stále dokonale chráněni nezávisle na změnách v intenzitě oblouku a velikosti svařovacího proudu. V režimu "AUTOPILOT" je možné provést manuálně korekci o ± 2 stupně DIN. Manuální úprava zatmavení už není nutná - ale je stále dostupná stisknutím tlačítka kdykoliv potřebujete.

 

Manuální nastavení zatemnění

Vedle režimu "AUTOPILOT" kukla umožňuje i běžné manuální nastavení hodnoty DIN v rozsahu 7 - 12. Nastavení úrovně DIN je na kazetě uvnitř kukly.

 

Nastavení citlivosti

Kukla umožňuje nastavení citlivosti v závislosti na světelných podmínkách okolního prostředí (tmavé prostředí - nižší citlivost, světlé prostředí - vyšší citlivost) vč. režimu "Super High" pro extrémní citlivost. Režim "Super High" je určen pro svařovací proudy od 3 A. Ovládání citlivosti je na kazetě uvnitř kukly.

 

Reakční rychlost

Pro perfektní ochranu zraku je důležitá reakční rychlost samostmívací kazety. Kukla OPTREL panoramaxx CLT poskytuje bleskové přepnutí ze světlého do tmavého stavu a naopak. Čas přepnutí světlá/tmavá je 0,090 ms při pokojové teplotě, 0,070 ms při okolní teplotě 55° C. Čas přepnutí tmavá/světlá lze plynule nastavit v rozsahu 0,1 - 2,0 sekundy. Nastavení se provádí ovladačem na vnitřní straně kazety.

 

Funkce TWILIGHT

S přechodem z tmavého do světlého stavu souvisí i funkce "TWILIGHT", kterou je kukla OPTREL panoramaxx CLT vybavena. U běžných kukel dochází k přepnutí stavu tmavá/světlá skokově. Po delším svařování může být tento přechod pro svářeče nepříjemný a oči mohou být nakrátko "oslepeny". Právě tomuto stavu funkce "TWILIGHT" zamezuje - kazeta kukly přechází z tmavého do světlého stavu zcela plynule. Funkce "TWILIGHT" snižuje namáhání očí a umožňuje tak svařovat delší dobu s minimální únavou.

 

Přepínač režimu svařování/broušení

Kukla umožňuje přepnutí do režimu broušení. Tlačítko přepnutí "Grind on/off" je na vnější straně kukly a díky své velikosti se snadno ovládá i v rukavicích. Po stisku tlačítka se kukla přepne do neaktivního stavu DIN 2 a poskytuje tak nejen důkladnou ochranu celého obličeje před jiskrami a okujemi, ale i skvělý výhled na místo broušení.

 

Moderní akumulátorová technologie

S novou kuklou OPTREL panoramaxx CLT je konec složitým výměnám baterii. Společnost OPTREL přichází s novou energetickou koncepcí - provoz kukly je zajištěn výkonným solárním článkem a vysokokapacitním dobíjecím akumulátorem Li-Pol. Provozní doba kukly na 1 nabití akumulátoru je až 1000 hodin, nabíjení z 0% na 100% trvá přibližně 2 hodiny. Nicméně již při nabíjení v délce 15 minut vystačí akumulátor na cca 8 hodin práce. Kuklu lze snadno dobíjet pomocí dodávaného Micro USB kabelu, který stačí připojit k běžné nabíječce mobilního telefonu, do PC a podobně. Životnost vestavěného akumulátoru je 300 - 500 nabíjecích cyklů.

Revoluční hlavový kříž OPTREL IsoFit

Pohodlí při nošení kukly má pozitivní vliv na zdraví a výkonnost každého svářeče. Hlavový kříž je spojovacím článkem mezi svářečem a jeho kuklou - hraje tak rozhodující roli z hlediska komfortu a ergonomie. Společnost OPTREL nyní nastavuje zcela nový standard v této oblasti s unikátním hlavovým křížem IsoFit. 

images_orig_optrel_prislusenstvi_isofit_5003_291_1

Rozsah dodávky

  • Kukla OPTREL panoramaxx CLT
  • Náhradní vnější ochranná folie - 1 kus
  • Micro USB kabel pro dobíjení
  • Obal na kuklu

 

Prospekt: OPTREL PANORAMAXX

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Samostmívací svářecí kukly
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 530 kg
výrobce: OPTREL
Průzor (mm): 100 x 50
Světlý stav: DIN 2
Tmavý stav: DIN 4 - DIN 12
Rychlost zatmění kazety (ms): 0,09
Čas prosvětlení kazety (s): 0,1 - 2,0
Počet senzorů: 5
Možnost výměny baterie: NE
Funkce: svařování / broušení - volitelné na kukle

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: